Yılın en güzel mevsimi kış geldi. Şimdi battaniye altına girip elimize çayı alıp dizi izleme zamanı. Son dönemlerde çokça beğenilen Kore dizilerine başlamak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyenler için küçük bir rehber. 😊 Dizi adları internetten aradığınızda daha kolay bulunması için İngilizce olarak verilmiştir.

W TWO WORLDS

Doktor olan, işten eve, evden işe giden hatta çoğu zaman hastaneden çıkamayıp orada kalan Oh Yeon-Joo’nun biriyle tanışması imkansızdır. Ancak bir gün babasının yazdığı çizgi romanın içine girerek Kang Chul’un hayatını kurtarır. Çizgi romanın içine nasıl girdiğini bilemeyen Oh Yeon-Joo kendi hayatına dönebilmek için türlü türlü yollar dener. Bu dizide kendinizi eğlenceli bir romantik komedi içinde buluyorsunuz. İlk izlediğim Kore dizisi olduğu içinde kalbimde ayrı bir yeri var. 😊

SIGNAL

Fantastik, bilim kurgu, polisiye, aksiyon macera ne ararsanız bu dizide bulabilirsiniz. 1986 yılındaki bir dedektif ile 2015 yılında çözülemeyen davaları inceleyen bir polisin, telsiz aracılığıyla haberleşerek davaları çözmesini anlatıyor. Birbiriyle geçmiş ve gelecekte de bağlantılı karakterlerin iç içe geçmiş olaylar zincirlerini çözmelerini izliyorsunuz.  Romatizmin nerdeyse hiç olmadığı ama heyecanın asla azalmadığı harika bir dizi.

YUMI’S CELL

Ofis çalışanı olan Yumi’nin hayatını anlatıyor. Ama sıradan bir şekilde değil tabii ki. 😊Yumi’nin beyin hücrelerini de izliyorsunuz. Animasyon içeren bu diziye ilk başladığınızda ‘Çocuk dizisi gibi mi acaba?’ diye düşünseniz bile bir anda diziye kapılıyorsunuz. Yumi’ nin aşk hayatındaki yaşadığı hüsran sebebiyle aşk hücresi yoğun bakımda. 😊 Ama sonra Woong ile tanışan Yumi’nin aşk hücresi canlanıyor. Tüm hücrelerin hikayesi birbirinden eğlenceli. Moda hücresinin aşırı alışveriş yapması sonucu hapiste olması, acıkınca yemek hücresinin ortalığı yıkması. Bu diziyi izlerken yüzünüzde bir gülümseme oluşmaması nerdeyse imkânsız. Ancak mutlu sonla bitmeyen dizileri sevmiyorsanız, bu diziye başlamamanızı tavsiye ederim.

GHOST DOCTOR

Küçükken yaşadığı bir kaza sonucu ölüleri görmeye başlayan stajyer doktor Go SeungTak, teoride bilgisi ile herkesi şaşkınlığa uğratırken pratikte ameliyat yapamayan biridir. Hastalarla asla empati kuramayan ama aşırı yetenekli bir kalp cerrahı olan Cha Young Min ile çalışmaktadır. İlk karşılaştıkları andan itibaren birbirlerinden nefret eden bu iki doktor arasında geçen komik olayları içeren bir dizidir. Bir kaza sonucu komaya giren kalp cerrahının, ameliyat yapamayan stajyer doktorun bedenini ele geçirerek harika ameliyatlar yapmasını ve birçok insanın hayatını kurtarmasını konu alıyor. Yüzünüzde gülümsemenin eksik olmayacağı mutlu sonla biten çok eğlenceli bir dizi.

SEARCH: WWW

Birbirlerine rakip olan iki firmada çalışan üç güçlü kadının hayatını, aşklarını ve iş yaşamlarını anlatıyor. Bae Ta Mi yaşadığı bir haksızlıktan sonra rakip firmaya geçer.  Yeni firmadaki eski düşmanı olan Scarlett ile iyi bir başlangıç yapamaz. Ancak Bae Ta mi ‘nin yardıma ihtiyacı olduğunda, eski judocu ve haksızlığa tahammülü olmayan Scarlett’i eline sopasını almış yanında bulur.  

Yıkılmayan dağ gibi duran Ji Woo en güçlü karaktere sahiptir. Güçlü iki aileye meydan okuması ve iş hayatında başarılarıyla tüm sektöre meydan okuması harika özelikleri arasında. Ama aslında bu karakterlerin arka planda hayatlarında neler olduğunu izlediğinizde içlerindeki en güçlü kadının Ji Woo olduğunu görebiliyorsunuz. Ve gelelim aşk hayatlarına. 😊 Bae Ta Mi kendinden yaşça küçük biriyle birlikte olmasından dolayı kendini hırpalamasını, ayrıca yeni işin getirdiği iş stresinin altında savaşmasını izliyoruz. Çok sert bir yapıya sahipmiş gibi gözüken Scarlett‘ in bir oyuncuyla aşk hayatını izlerken aslında yumuşacık bir kalbi olduğunu görüyoruz. Ve en ilginç aşk hayatına geliyoruz. Ji Woo aile birliği için zorla evlendirilen, aslında birbirini çok seven ama bir aradayken ayrılmak zorunda kalan bir çift. İş hayatının zorlu olduğu bu dönemde herkes gibi zorluklar içinde olan insanları görüp motive olmak isterseniz harika bir dizi. Ve çoook eğlenceli 😊

Yazar

Yorum Yaz