Bu sene oldukça zor bir yıl oldu benim için. Kalemim ve planlarım alt üst oldu sanki. Nedendir bilmiyorum ama bu sene bir türlü yetişemedim, yazılarım eksik kaldı, çekimlerim istediğim gibi olmadı, plannerlarımı bile doldurmaya zaman bulamadığım, ajandama yazamadığım haftalar geçirdim.

Mevsimler geçti böyle ama sonbahar geldi ve benim içim kıpır kıpır olmaya başladı. Sanki koca bir kış ve koca bir yaz bomboş geçmemiş gibi. Hemen Miya Plannerımın kapağını değiştirdim, kendimi sonbahar moduna alıp, biraz durup kendimi dinlemek, sakinlik yaşamak biraz da tazelenmek istedim. Yenilikler, yeni ay, yeni kararlar hepsi beni hep çok heyecanlandırmıştır ama bu sefer başka oldu sanki. Birden kafamda bir sürü fikir, kalemim yazmaya son derece hevesli, kitaplarım yüksek sesle beni çağrıyor .

Beni bu havaya sokan en büyük etkenlerden biri de 2023 Miya Plannerımın satışa çıkmış ve benim yeni kapaklarımı  seçmiş olmam. Miya benim içim bir plannerdan hep çok daha fazlası oldu. Özellikle seçtiğim kapaklar bana hep ilham verdi, motive etti hatta bazen yol gösterdi. 2023 sezonu için tasarlanan yeni kapaklar arasında kendime kapak seçerken resmen kulağımda Jingle Bells şarkıları çaldı, burnuma tarçınlı kurabiye kokuları geldi. Zor ve kötü geçen bu yıla dair ne varsa silindi hafızamdan, içimde kocaman bir umut, sonsuz bir hayal gücü ve müthiş bir heyecan.

Ve ben bütün bu güzel enerjilere karşı koyamayıp yeni yıla şimdiden hazırlanmaya karar verdim. Her yıl Aralık ayının gelmesini beklerdim yılbaşı ağacımızı çıkarmak için ama bu sene kendimi motive etmeye, erkenden yeni yıl havasına girmeye, yeniliklere, yeni kararlar almaya, evde o sıcacık havayı estirmeye çok ihtiyacım var. Bu yüzden bu sene Aralık ayını beklemeden yılbaşı ağacımızı çıkarmaya niyetliyim.

Ben 2023 Miya Plannerlar ile yeni yıl ruhuna girdim, bu sene erkenden yılbaşı ağacımızı süslemeye kararlıyım. Çünkü, bize iyi gelen ne varsa, bizi motive eden, harekete geçmemizi sağlayan ne varsa öncelik o olmalı. 

Hayat şu andan ibaret, ayağa kalkmak, yenilenmek, heyecanlanmak, başarmak ve mutlu olmak için içinizdeki sese kulak verin ve onu asla bastırmayın.

Yorum Yaz