Bugün sizlere evde hem bakımı kolay, hem de evin enerjisini ve havasını temizleyecek 5 bitki türünden bahsetmek istiyorum. 

Aloe vera

Cilt için faydaları saymakla bitmeyen aloe veranın, kötü enerjileri ortadan kaldırarak mutluluk ve pozitif enerji yaydığı biliniyor. Fazla güneş istemese de bol suya ihtiyaç duyuyor. Bakımı kolay olduğu için balkonda tercih edilebilir.

Areka Palmiyesi

Areka, görüntüsü ile en çok tercih edilen türlerden biri. Ortamda pozitif ve temiz bir enerji sağlıyor. Özellikle yaprakları ortamdaki enerjinin yumuşamasını sağlıyor. Bakımı ise kolay, nemli toprak ve gün ışını seviyor.

Kurdele çiçeği

Anne evi hissi veren kurdele çiçeğinin büyümesi oldukça kolaydır ve en küçük evler için bile mükemmel bir görüntü oluşturur. Hoş görüntüsü ile dikkat çeken kurdele çiçeği, oturma odalarında, banyolarda, yatak odalarında, mutfaklarda, her yerde tercih edilebilir. Toprağının nemli kalması ve bol ışık yeterli olacaktır.

Kaktüs-süt ağacı

Televizyon, telefon gibi elektronik aletlerden gelen kötü elektromanyetik enerjileri emerek evinizin enerjisini temizler. Bakımları ise oldukça basittir. Çok su sevmeyen kaktüsleri 2 haftada bir toprağı ıslatacak kadar sulamak ve güneşi görecek şekilde konumlandırmak uzun süre yaşamlarını sağlar. Birçok çeşidi olan kaktüsleri yakından inceledikçe çok seveceksiniz. Özellikle sürpriz bir şekilde çiçek açmaları ayrı bir mutluluk.

Kılıç bitkisi

Havayı temizleyen ve oksijen yayan Kılıç bitkisi koruyucu enerjiler içerir. Asya’da bu bitkiyi evinizde bulundurmanın sağlık, bereket, güzellik, uzun yaşam, sağlayacağına inanılır. Bu nedenle ev girişinde bulundururlar. Toksinleri temizlediği için yatak odası için de ideal bir bitkidir.

Bakımı kolay, nadir kuruyup, çürüdüğü görülmemiştir. Aşırı su sevmez, 2 haftada bir az sulama yapılmalıdır. Işığın az ya da çok olması gibi durumlara dayanıklıdır. Yapraklarının tozunu almak iyi gelecektir.  Geceleri oksijen saldığı için yatak odası için de uygun bir bitkidir.

Yorum Yaz