Merhaba,

Bu yazımda size iradenin astroloji ile olan bağlantısından bahsetmek istiyorum.

Doğum haritamız sadece hayatımızda yaşama potansiyelimiz olan noktaları değil, aynı zamanda kişiliğimizle de alakalı potansiyeli gösterir. Dolayısıyla bir astrolog doğum haritasında harita sahibinin de nasıl bir potansiyel iradeye sahip olduğunu anlayabilir. Burada teknik detaylara girmeden irademiz üzerinde etkisi olan temel gezegen ve ışıklardan bahsedeceğim.

Duygularımızın irademize ne kadar etkisi olduğunu eminim zaman zaman gözlemlemişsinizdir, duygularımızın en büyük göstergesi Ay’dır. Yani Ay da duygularımızla ilgili önemli bir belirleyici. Benim de Ay’ım çok rahat bir konumda değil mesela ve özellikle transitlerde olumsuz bir tetiklenme yaşadıysa, ne kadar içime kapandığımı irademin zayıfladığını gözlemleyebiliyorum. Ve bu tetiklenişin en büyük geçiricisi meditasyon oluyor benim için ama haritanıza göre sizde başka pratikler de işe yarayabilir.

Bir diğer gezegenimiz Mars. Mars, bizim en kaba tabirle savaşma ve zorluklarla başa çıkma kapasitemizi gösterir ki zayıf ya da sert etkiler almış bir Mars bu mücadeleyi zorlaştıracaktır. Böyle zamanlarda genellikle her şey gözünde büyüyen ve hemen her konuda başkalarını haklı görüp, kendini suçlayan bir yapıda olabiliriz. Mars güçlendirmek için yakınımızda çelik bulundurmak fayda sağlayabilir.

Son olarak da Satürn’den bahsedeceğim, eğer Satürn haritanızda zayıf bir pozisyonda ise ya da sert açıları varsa “Yeter, ben daha fazla sorumluluk almak istemiyorum!” diyebilirsiniz ama üzgünüm o gelen sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeden ne sizin Satürn’ünüz güçlenir, ne de o sorumluluklar azalır. Bu bilinçle bir müddet kendinizi zorlarsanız bir süre sonra olayların daha hafiflediğini göreceksiniz.

Elbette haritanın geneline göre astrologların bakacağı daha birçok nokta ve size önerecekleri pek çok şey olacaktır ama burada çok genel hatlarıyla anlattım, umarım faydalanırsınız.

Yorum Yaz