Tık Tık Tık… Kim O?

Benim , Psikolojik Danışman

Psikolojik danışman, kalplerin kapılarının açılmasını sağlayan bir anahtardır. Altın,gümüş ve pırlantadan oluşan elinde bir sürü anahtarın var. Hangi anahtarla hangi kapıyı açabileceğini yalnızca senin bulup keşfedeceğin bir anahtardır. 

Psikolojik danışman, karışık bir çekmecedir. Düzeltmeye çalıştıkça daha çok dağılan üzerine daha çok eşya yüklenen içerisine dolduracağından fazla duygu ve düşüncelerini alan kocaman içi karmakarışık bir çekmecedir.

Psikolojik danışman, bir baykuştur. 270 derece çevrilen kafamızla değişen duygu durumlarını anında fark eden koridorun başındaki ağlayan bir çocuğun sesini duyabilecek hassasiyette olan bir baykuştur.

Psikolojik danışman, duygular dünyasına giden yoldaki bir aynadır. Baktığında kendini görebileceğin anlaşıldığını hissederek evet tam olarak bu benim diyebileceğin seni yansıtan güneş gibi parlayan bir aynadır.

Psikolojik danışman, kabuğunu sürekli değiştiren bir ıstakozdur. Hedefleri olan, bilgilerini sürekli arttırarak üzerine dar gelen kabuğunu kendisine göre yeniden tasarlayarak büyük bir kabuk oluşturan bir ıstakozdur.

Psikolojik danışman, labirentte kayıp olmuşken karşına çıkan haritadır. Karar verebileceğin bir sürü seçenek arasından seçim yapmakta zorluk yaşadığında yoluna çiçekler serebilecek değil ama çiçekli yolları tercih ederken yanında bulunan yol arkadaşı ya da dikenlerle nasıl başa çıkmana yardımcı olabilecek çatışma çözme becerileri konusunda bilgi verebilecek kocaman bir haritadır.

Yazar

Yorum Yaz