Merhaba; 

Miya’nin ilk marka elçilerinden olarak çok büyük sevinç ve he­yecan ile yazıyorum bu ilk yazımı. Elbette bir planlama sev­dalısı olmamın yanı sıra halen de eğitimlere devam eden bir karma astroloğu olarak bu ilk yazımda sizlere burçlara göre klasik Miya kapak önerisinde buluna­cağım, öncesinde uyarmam gereken bir konu var. Eğer doğum haritanızda Venüs’ün ya da Ay’ın hangi burçta olduğunu  yani Ay burcunuzu biliyorsanız muhtemelen o burç için yaptığım öneriler size daha çok uyacaktır ama sadece burcunuzu biliyorsanız da faydalanırsınız tabii 😊. Hadi başlayalım; 

İlk olarak, Aralık ayında olduğumuz için Yay burcuyla başlayacağım önerime.

   Sevgili Yay burçlarına kendileri gibi kı­pır kıpır 3 adet klasik Miya kapak önerim olacak.

İlk önerim tabi ki “Gezenti” gezmeyi, yeni yerler görmeyi seven Jüpiter’in çocuklarısınız ve sizin için aklıma ilk gelen kapak bu oldu.

Yeni başlangıçları, heyecanı seven Yaylara ikinci önerim ise “Heyecan Başlıyor” tasa­rımındaki kızımız tam bir Yay burcu kadını bana sorarsanız. 

Yay burçlarına son önerim ise kendileri gibi cıvıl cıvıl ve neşeli bir havası olan “Harikalar Diyarı” içinizdeki neşeyi ve enerjiyi çok iyi yansıtır bence. 

 Gelelim sevgili Oğlak burçlarına; sevgili oğlaklar sizin için ilk önerim “Güçlü Miya” olacak. Klasikleşmiş zevkinize de oldukça uygun bence. 

Çalışkanlığınıza ve kendi içinize dönük olmanıza ithafen de “Evde  Kal” kapağını önerebilirim.

Biliyorum, Kova ya da Yay etkisinde olup da o kadar da içe dönük olmayıp aksine cıvıl cıvıl olanlarınız da var. Onun için size son önerim de “Heybeli” olacak. 

  Sevgili Kovalar : 2022 yılında da Satürn hala sizin burcunuzda olacak. Bu sebepten sizi biraz olsun rahatlatacağını düşündüğüm   “Okay” size ilk önerim. Ben de bir Satürn transitinden geçtim, ne kadar zorlayıcı olabileceğini biliyor­um; ama geçiyor, geçecek hiç merak etmeyin.

Kova burcu kolektif ile ilgi­li bir burçtur. Hatta en iyi astrologların ya Kova vurgusu ya da 11. ev vurgusu olanlardan çıktığı söylenir. Eh, bu du­rumda size “Merkür Retrosu” adlı kapağı önermeden olmaz.

Marjinal kovalara marjinalliklerini yansıtacağını düşündüğüm kapak önerinim ise “Tatlı Kedicik” 

  Sevgili Balıklara, spritüel ki­şilere ilk önerim “Magic for You ” olacak. Spritüel yönünüzü çok iyi yansıtacaktır bence. 

Balık burcu denince sudan denizden ilham almamak olmaz. “Mermaid” de sizler için aklıma ilk gelen kapaklardan.

 Sevgili Balıklar, son olarak da renkleri bana direkt sizleri hatırlattığından “Ufuk Çizgisi” adlı kapağı önereceğim. 

   Yalnız savaşçılarım Koçlar… Size ilk olarak “Rainy Winter’ı önereceğim, bana sorarsanız yalnızlık ve bağımsızlık sevdanızı gayet iyi yansıtıyor. 

Doğuştan lider olan siz koçlara ikinci önerim ise “Go Girl Boss” olacak.

 Son olarak da içinizdeki ma­ceracıya ithafen “Always Adventure” ı önereceğim size.

 Sevgili Boğalar, hayatın güzellik­lerini gören Boğalar.  Size ilk önerilen “Hygge” olacak. Aynı zamanda “Aranılan Huzur” da tıpkı Hygge gibi sizin beş duyuya hitap eden şeylere olan ilginizi yansıtıyor bence.

Boğa bur­cu boğaz ile alakalı, Venüs ile alakalı; yani güzel yemek sizden sorulur demek bu. Bu nedenle de sizlere son önerim “Alice’in Dünyası” olacak. 

  Sevgili ikizler, zodyağın kitap kurtları, Size ilk önerim” Bookmania 3 by Esra Eba” kapağı olacak. 

Tabii siz neşeli, kıpır kıpır ikizlere, neşenizi ve enerjinizi yansıtacağını düşündüğüm kapak öneririm ise “Alice in Wonderland” olacak. 

Son olarak da size hayatta olan tutkunuzu, meraklı yönünüzü, hayata sonsuz bir deneyim alanı olarak görmenizi yansıt­tığını düşündüğüm “Catch the life” kapağını önereceğim. 

   Narin ve nazik Yengeçler. Ev kuşları Yengeçler… Size ilk önerim burcunuzun içinde bulunan ve biz astrologlar için çok önemli bir sabit yıldız olan Sirius sabit yıldızının ismini taşıyan “Sirius” kapağı olacak.

Diğer bir önerim ise sizin evcimenliğinizi yansıttığını düşündüğüm “Koltukta Bir Gün” kapağı… 

Ve son olarak içine kapalı kalmayı seven siz Yengeç­lere kendinizi göstermeyi hatırlatacak olan “You are Enough” kapağını önereceğim.

 Sevgili Aslanlar, sizin hem asalet­inizi hem de güzel saçlarınızı yansıttığını düşündüğüm ilk kapak “Kızıl Sonya “

 “Zengin” ve “Like a Diamond” kapakları da hem şıklıkla hem de lüks görüntüsüyle hem de renkleri ile tam size uygun kapaklar bence. 

 Sevgili Başaklar, Ceres’in yani Demether’in yani Doğa Ana’nın çocukları… Size ilk kapak önerim “Doğasever” olacak, doğa ile olan bütünlüğünüzü en iyi şekilde yansıtacak bir kapak bence. 

Aynı zamanda Merkür’ün de çocuğu olan siz Başaklara Merkür’ den gelen hamaratlığı yansıttığını düşündüğüm “Örgüsever” i önereceğim.

Son olarak da her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen siz sevgili Başaklara belki bir hatırlatma, motivasyon olur diye naçizane “Life is Now” kapağını önere­ceğim.

   Sevgili Teraziler, zodyağın asilleri, zarifleri… Sizdeki zarafeti ve sanat zevkini yansıttığını düşündüğüm “Model” kapağını önereceğim ilk ola­rak.

 Elbette Terazi demek aynı zamanda moda da demek ve bunu en iyi “Good Shoes” kapağı yansıtmış bence. 

Ve el­bette adaletin sembolü olan siz Terazilere son önerim “Adalet savaşçısı” olacak.” Terazideki Venüs, Pallas yani Athena ‘dır.” denir bazı astrolojik bilgilerde ki Pallas da savaşan, savaş sırasında da stratejisini kullanan Zeka Tanrıçası’dır mitlerde. Bu kapak da hem adaleti hem de savaşçıyı yansıtıyor, daha ne olsun.

    Ve…Son olarak gelelim sevgili Akreplere, Plüton’un çocuklarına… Sizdeki hem dişiliği yeni Venüs’ü hem de Plüton ‘dan gelen o içe dönük ama derin yapıyı yansıttığını düşündüğüm ilk kapak “Buzlar Kraliçesi”. 

Akrep demek aynı zamanda spritüellik demektir parapsikoloji demektir ki bu noktada size ikinci olarak “Moon Dreams” kapağını önereceğim.

Son önerim ise sizlere sevgili Akrepler “Write Your Story”. Çünkü sizler, Plüton gezegeni kendini biz insanlığa göstermeden önce Mars’ın yönetimindeydiniz. İçinizdeki Amazon da buradan geliyor ve bu Amazon’u da bence en iyi “Kaderin Gücü” kapağı yansıtmış. 

Herkese şimdiden çook mutlu bir 2022 dilerim. Umarım bu yazıyla size bir nebze olsun faydalı olabilmişimdir ve önerilerim isabetli olmuştur. 

Diğer yazılarda görüşmek dileği ile… Sevgiler…

                                                                                        

1 Yorum Var

  1. Zeynep hanım super bi yazı olmuş keyifle okudum kapagimi önceden seçip almıştım burcumla ilişkilendirmek hiç aklıma gelmemişti çok güzel önerilerde bulunmuşsunuz

Yorum Yaz