Miya’nın arka sayfalarında neler oluyor?

Üniversite sınavlarına hazırlanırken başlayan ve hala devam eden, defterin arka sayfaları dersten ayrı olarak yazılar yazıp çizim yaptığım yerdi. Miya’da en sevdiğim bölümlerden biri ara sayfaları.

            Şu bir gerçek ki Miya o kadar dolu ki insan zaten nasıl dolduracağını şaşırıyor boş sayfaları. Kişisel gelişim sayfası var, plan sayfası var, alışveriş, bütçe, menü, kitap dizi/film… Derken her şeyi düşünen bir Miyamız var. Ama yine de her türlü kişiselleştirmeye de alan sağlıyor… Birkaç öneri ile geldim size.

  • Şükür sayfası

Bazen bu sayfanın başına geçtiğim zaman anlıyorum, gün içinde aslında ne de güzel şeyler olduğunu, bardağın elbette dolu tarafının da olduğunu. Birkaç satır da olsa yazmak günü güzel kapatmama sebep oluyor.

  • Çizim/doodle sayfaası

Miya’nın sayfa gramajı her türlü kaleme uyum sağlamasının avantajını en iyi kullandığım konu çizimler sanırım. Renklerin sayfanın arkasına geçmediği rahatlığı ile çizim yapmak yine güzel vakit geçirmemi sağlıyor.

  • Yabancı dil sayfası

Geçtiğimiz sene İngilizce kelimeler ve kalıp cümleler için kullanmakta benim için çok pratik olmuştu. Her an masamda olan Miya’da lazım olan cümleleri bulmak kolay oluyordu.

  • Zihin çöpü sayfası

Bu “zihin çöpü” deyimi çok hoşuma gitmişti okuduğumda. O an mantıklı, mantıksız dile dökülemeyen ne kadar sözcük varsa yazıya daha kolay dökülüyor bazen. Zihin boşaldıkça rahatlıyor adeta.

  • Seyahat günlüğü

Sanırım en heyecanla hazırladığım sayfalardan. Yola çıkmadan gidilecek şehir hakkında biraz bilgi ve yapılacaklar listesi hazırlamak. Gezi dönüşü de fiş, bilet, broşür ile renklendirmek.

Yorum Yaz