Her geçen yıl ön kapak görsel seçenek sayısını arttıran Miya Design‘ın Klasik Miyalar’ının ön satışa açıldığı gün benim için yılın en heyecanlı günü neredeyse. Her sene ‘’Acaba bu yıl neler var?‘’ heyecanıyla bilgisayar başında saatler önce bekliyorum ön satışı.

Bu sene toplam 817 ürün ile ön satışa çıkan Klasik Miya’lardan kendime kapak seçmekte yine bayağı zorlandım. Koleksiyonda her sene yeni tasarımlar yer aldığı gibi daha önceki yılların tasarımları da yer alıyor. Bu listede yeni ve eski seçenekleri sıraladıkça Miya’nın ilk gününden bu güne nasıl büyüdüğünü görüyorum.

Ben, 2019 yılından beri Miyacı’yım. O günden bugüne elimde hep bana özel, beni anlatan içi bir sürü sır dolu ve bana sihri dokunmuş çok güzel kapaklarım oldu.

Haydi gelin önce geçmiş yıllar kullandığım kapaklarımdan bahsedeyim biraz size, böylece nasıl Miya Kapağı seçtiğimi de anlatmış olurum.

Ben Miya’nın sihirine inandığımda henüz 2 yıllık Miyacı’ydım, sihirin kapakta gizli olduğunu artık biliyordum ve yeni gelecek yılın benim için çok güzel geçeceğine inanıyordum, bu yüzden Miya’nın ‘’KIŞ PERİSİ’’ kapağını seçtim kendime.

Kibar, zarif, bakımlı, mutlu bir peri kızı kar taneleri arasında uçarken elindeki sihirli değnekle hayatıma dokunacak, uğurlu rengim lila kıyafetiyle, yıldız tokasıyla hayatıma renk katacak ve ışıltılı bir yıl geçirmemi sağlayacaktı. Seçerken böyle düşündüm ve gerçekten de o yıl hayatımın en parlak yılı oldu. Hala Kış Perisi’ni çok severek kullanırım.

Sonraki sene sonuna doğru yeni ev yaptırma telaşındaydık, bu sefer hayallerimizle dolu bir kapak seçmek istedim ve sıcak, doğal, samimi Bookmania serisinden Sarı Evli kapağı seçtim.

Tam hayallerimizdeki gibiydi, evimizde sıcacık şömine çıtırdarken, elimde kitabımı okuyorum, Lal ve Can evin etrafında neşe saçıyorlar. O yılda tam hayalimdeki gibi geçti, sıcacık ama birşeyler eksikti kapakta ve evet zamanla tamamlanacak herşey için zaman gerekiyordu.

Bana uyduğunu düşündüğüm TRAVELLER kapağımı seçtiğimde bol bol gezme hayalim vardı ama işler ters gitti ve hiç gezemedik. Herşeye rağmen bu kapak yinede tam benlik, çünkü hayatta en büyük tutkusu gezmek olan biri için daha güzeli olamazdı. Sanırım burada da gezmek yerine oturuyor olmam yanlış seçim oldu. Gülmeyin ama fiilen gezemesem de sosyal medya da ve eski fotolarıma bakıp bolca gezdim sayılır.

Ve MOR LALELER; 2022’de bol bol çalışıp, yazıp, kendime zaman ayırıp güzel günler geçireceğimi hayal ederek seçtim ama itiraf ediyorum kapaktan o müthiş enerjiyi alamamıştım. Kapaktaki boş sayfaları da dikkate almamışım anlaşılan çünkü yazılarımı yazıp yazıp sildim, bir türlü odaklanamadığım bir yıl oldu. Kendime bakmak için hep niyetlenip bir türlü devamını getiremedim.

Bu sene için de kapağımı seçerken duygularım ağır bastı, 2023’ün çok güzel bir yıl olacağına, yine ışıl ışıl parlayacağıma, güzel işler yapacağıma çok inanıyorum ve heyecandan duramıyorum.

Bu enerji ve inançla YENİ YIL IŞILTISI kapağını seçtim. Çünkü ben Aralık ayı itibariyle, gelecek yıla ışıl ışıl hazırlanmak istiyorum, içimdeki o enerji ve motivasyon ile planlı başlayıp öyle devam etmek istiyorum.

Ve son olarak;

MASAL EV, Masal ev ufak tefek eksiği olan ama önümüzdeki yıllarımızın hayali diyebilirim. Bu sefer Lal ile birlikte seçtik. Hem Miya’nın hem Lal’in sihiri dokunacak hayatımıza inanıyorum 2023 çok güzel olacak…

Yorum Yaz