Merhaba,

Haziran ayının genel burç yorumlarıyla karşınızdayım. Burçların genel yorumlarına başlamadan önce bu yorumların çok genel yorumlar olduğunu, sizin haritanızın açılarına bağlı olarak çok farklı potansiyelleri barındırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Koç ve Yükselen Koçlar

İkinci evinizde Merkür geri hareket ediyordu, ayın ilk günlerinden itibaren bu geri hareket bitecek ve gerek değerleriniz, maddi birikiminiz, gerekse akrabalarla ilgili yolculuklar ile ilgili, medya ile ilgili konularda daha rahat ilerleyebileceğiniz bir döneme girmiş olacaksınız ama bu Retro sürecinde bahsettiğim alanlarda iyi ya da kötü ne yaptıysanız sonuçlarıyla karşılaşmanız da olası. Değerleriniz, paranız birikiminiz konusunda kandırılmalara ya da ani olaylara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Ayın ortalarından itibaren üniversite, yurtdışı, eşinizin ailesi, uzun seyahatler, eviniz, ebeveynleriniz, arkadaşlarınız, vakıflar gündeminize gelebilir. 

Arkadaşlarınız, vakıflar, sosyal yardım konuları konularında bu ay biraz zorlanabilirsiniz çünkü bu ay Satürn Retro harekete geçiyor. 

Boğalar ve Yükselen Boğalar

Birinci evinizde Merkür geri hareket ediyordu, bu ayın başlarında ileri harekete geçecek. Bu hayatınızın akışını hızlandırabilir. Ama başta dış görünüşünüz olmak üzere herhangi bir alanda yaptığınız iyi ya da kötü davranışların sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Hayatınızda ani olayların olabileceği sürprizlerle dolu bir ay olacak gibi Haziran.

Akrabalarınız, kısa kısa yolculuklar, eğitimler, kredi-burs gibi çalışmadan elde edebileceğiniz gelirler, eğer gündeminiz varsa ameliyat, psikoterapi konuları bu ay gündeminizde olabilir, birikimleriniz, değerleriniz ön plana çıkabilir.

Kariyerinizde ya da devletle alakalı konularda sorumluluklarınızın artacağı 3-4 aylık bir sürece giriyorsunuz bu ay.

İkizler ve Yükselen İkizler  

Merkür Retro sürecinde uykunuz, bilinçaltınız ön plana çıktı. Rüyalarınız garipleşti belki de , uyku kaliteniz düştü. Ama artık düzeliyor. 4 Haziran’da Merkür’ün ileri harekete girmesiyle zihniniz daha netleşecektir ve bu süreçte meditasyonla terapilerle vs. bilincinizle çalışmaya başladıysanız artık meyvelerini toplamaya başlamanız çok olası.

Gizli düşmanlarınız, arkanızdan iş çeviren insanları bu ay fark edebilirsiniz.

Bu ay değerleriniz, birikimleriniz, hukuksal konular, sanat, ortaklı işler gündeminize gelebilir.

Üniversite, yurtdışı, eşinizin ailesi, felsefi alanlarda biraz sorumluluk almanız gerektirecek, sorumluluklarınızın daha da artacağı 3-4 aylık sürece gireceksiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler  

Merkür Retrosu sürecinde gerek bilinciniz olsun, gerek arkadaş çevreniz, hatta belki eğitiminiz ön plandaydı ve biraz durağandı belki de. Ama şimdi tıkanıkların gitme zamanı geldi. Olumlu ya da olumsuz yaptıklarınızın yaşadıklarınızın meyvelerini toplayacaksınız. 

Aslında bu ay hayatınız genel olarak hareketli gibi ama dış görünüşünüz ve günlük işleriniz, varsa evcil hayvanınız, hizmet aldınız-hizmet verdiğiniz kişiler, sağlığınız daha bir ön planda olacak gibi. 

Burs-kredi miras gibi çalışmadan elde edeceğiniz paralar, eğer önceden düşünüyorsanız ameliyat, psikanaliz vb. konular biraz ha kendini hissettirebilir.

Arkadaş çevresinde, vakıfla ilgili konularda ani gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bilinciniz, gizli düşmanlarınız, sizden saklananlar, sağlığınız, ilişkileriniz, çocuklarınız riskli yatırımlar ön plana çıkabilir bu ay. 

Hukuksal konular, ortaklığınız, evliliğiniz, eğer varsa sanatsal faaliyet ile ilgili sorumlulukların artabileceği  3-4 aylık bir sürece bu ay  girebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başaklar

Merkür Retrosu boyunca lisans ve lisansüstü eğitimi, yurtdışı, uzun seyahatler, eşinizin akrabaları, kariyeriniz, devletle ilgili işleriniz ön plana çıkmıştı, ayın dördünden itibaren bu alandaki işleriniz daha iyi ilerlemeye başlayabilir. Tabii iyi ya da kötü yaptıklarınızın meyvesini de toplamaya başlama ihtimalinizi de hatırlatırım. Ve bu alanlarda ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. 

Bu ay arkadaş çevreniz, vakıflar, yardım kuruluşları, eviniz, ebeveynleriniz aile kökleriniz gündeminizde olabilir.

Günlük işleriniz, sağlığınız, varsa evcil hayvanınız, hizmet aldığınız-hizmet verdiğiniz kişilerle ilgili olan sorumluluğunuzun kendini biraz daha belli edeceği 3-4 aylık sürece bu ay girebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Teraziler

Merkür Retrosu boyunca bilinciniz, kredi, burs, miras gibi çalışmadan elde edilen gelirler, ameliyat ile ilgili işler ön plana çıkmış olabilir, ayın 4’ünden itibaren bu alandaki işleriniz toparlamaya başlayabilir. Tabii aynı zamanda olumlu – olumsuz yaptıklarınızın sonuçlarıyla da yüzleşme ihtimaliniz var. Ve bu alanlarda ani olaylar yaşayabilirsiniz.

Akrabalarınız, seyahatler, eğitimler, iletişim-medya ile ilgili işler, kariyeriniz, devletle ilgili işler gündeminizde olabilir.

İlişkiler, çocuklar, sahne sanatları, riskli yatırımlar ile ilgili hali hazırda aldığınız sorumlulukların kendini daha belli edebileceği 3-4 aylık sürece bu ay girebilirsiniz. 

Akrep ve Yükselen Akrepler

Merkür Retrosu boyunca hukuksal konular, ortaklı işler, evliliğiniz, sanatsal işleriniz ön plana çıkmış olabilir, ayın 4’ünden itibaren bu alandaki işlerinizde açılmalar olabilir ve aynı zamanda iyi ya da kötü ne yaptıysanız onun sonuçlarıyla yüzleşebilirsiniz. Bu alanlarda ani olaylar yaşayabilirsiniz. 

Değerleriniz, birikimleriniz, üniversite ve devamındaki eğitiminiz, yurtdışı konuları, eşinizin ailesi bu ay gündeminizde olabilir.

Hali hazırda eviniz, ebeveynleriniz, köklerinizle ilgili aldığınız sorumlulukların kendini biraz daha belli edeceği 3-4 aylık sürece bu ay girebilirsiniz.

Sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var.

Yay ve Yükselen Yaylar

Merkür Retrosu boyunca sağlığınız, günlük işleriniz, hizmet aldığınız hizmet verdiğiniz kişiler ön plana çıkmış  olabilir. Ayın 4’ünden itibaren bu konuda düzelmeler yaşayabilirsiniz. Tabii iyisiyle kötüsüyle yaptıklarınızın sonuçlarıyla da ayrıca karşılaşabilirsiniz.

Başta dış görünüşünüz ve bilinciniz, çalışmadan elde edebileceğiniz gelirler, planınızda varsa ameliyat olsun genel olarak hareketli geçecek bir ay olacak gibi sizin için. Biraz yıpratıcı, yorucu olsa da sizin siz olmanız için, kendiniz olmanız için yaşamanız gereken ne ise onu yaşayacaksınız aslında.

Akrabalarınız, eğitiminiz, yolculuklar, medya-iletişim noktasında aldığınız sorumluluğu biraz daha hissedebileceğiniz 3-4 aylık sürece girebilirsiniz bu ay.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

İlişkileriniz, çocuklar, riskli yatırımlar, sahne sanatları, sosyal çevreniz ön plana çıkmış olabilir ve eğer öyle ise ayın 4’ünden itibaren daha düzene girebilir.

Bilinçaltınız, uykunuz, gizli düşmanlar, sağlığınız, hastane- hapishane gibi içinde herkes tarafından ne olduğu bilinmeyen yerler, hukuksal konular, evlilik dahil ortaklı işler, sanat ile ilgili konular bu ay gündeminizde olabilir.

Değerleriniz, birikimleriniz konusunda hali hazırda almış olduğunuz sorumluluğun kendini daha belli edeceği 3-4 aylık bir sürece girebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar

Eviniz, ebeveynleriniz, kökleriniz Merkür Retrosu boyunca ön plana çıktı muhtemelen, hali hazırda Satürn 1. evinizdeyken ya da Güneşiniz ile kavuşumdayken bir de bu konuların gündeminize gelmesi sizi yormuş olabilir ama ayın 4’ünden itibaren biraz daha rahatlayacaksınız gibi gözüküyor. Öte yandan iyi – kötü yaptıklarınızın meyvesini almanız da çok olası.

Arkadaşlarınız, vakıflar, fırsatlar, hizmetler, hizmet aldığınız -verdiğiniz kişiler, günlük işleriniz, evcil hayvan, işiniz gündeminize gelebilir bu ay.

Hayatınızdaki sorumlulukların biraz daha kendini hissettirebileceği 3-4 aylık bir sürece girebilirsiniz.

Sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var.

Balık ve Yükselen Balıklar

Maddi olarak garip olaylar yaşadığınız, değerlerinizi sorguladığınız bir süreçten çıkma potansiyeliniz var, bu ay (özellikle ayın 4’ünden itibaren). Ve bu konuda iyi-kötü yaptıklarınızın meyvesini toplayabilirsiniz.

Flörtler, sosyal çevre, çocuklar, riskli yatırımlar, sahne sanatlarıyla ilgili işler, kariyeriniz, devletle ilgili konular bu ay gündeminizde olabilir.

Bilinciniz, şifa, gizli düşmanlar vb. daha görünür olmayan konulardaki bir süredir aldığınız sorumluluğun ya da kısıtlanmanın kendini biraz daha hissettirebileceği 3-4 aylık sürece girebilirsiniz bu ay. Bu süreçte bilincinizle çalışmanızı ve uykunuza dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Yorum Yaz