Bazen hayat bizi zorladığında kısa bir mola verip bir kitaba veya filme sığınırız. Her ne kadar kurgusal olsada insanların yaşadıkları mücadele karşısında güçlü olmaları, yakınlarından destek almaları ve yollarına bir şekilde devam etmeleri izleyicilere umut verir. Bende boş zamanlarımda yeniden başlayanların hikayesinin anlatıldığı dizi ve filmleri izlemeyi seviyorum bu yazımda sizlere severek izlediğim dizi ve filmlerin bir listesini oluşturmak istedim. Bu sayede içimizdeki sisler yok olduğunda kendi yolumuzda azimle ilerleyebiliriz.  

Finding Ola

Ola üniversitede eczacılık okumasına rağmen evlendikten sonra sevgi dolu kocası ve harika iki çocuğu ile kusursuz bir hayata sahip olduğunu düşünen Ola oğlunun doğum gününden sonra aldığı haberle dünyası birden durur. Artık bildiği dünya parçalara ayrılırken Ola, aslında kim olduğunu ve nasıl ilerlemesi gerektiğini bulmak zorundadır. 

Sweet Magnolias

Amerika’da bir kasabada geçen bu hikaye de üç kadına odaklıdır; Maddie, Helen ve Dana Sue. Üç kadının hayatlarında yaşadıkları hüzün, ihanet ve engelleri aşmak için arkadaşlık bağları ile birbirlerine destek olur. 

Morning Glory

İşinde başarılı olan televizyon yapımcısı Becky Fuller haber programından atılınca kariyeri çöküşe geçer. Becky uzun zaman önce popülerliğini yitirmiş Daybreak programını yeniden canlandırmak ister ve bunun için ünlü televizyon sunucusu Mike Pomeroy’u ikna etmeye çalışır ama girdiği mücadele tahmin ettiğinden daha zor ve zahmetlidir. 

Stajyer

2015 yapımı bu komedi-drama filminde Robert De Niro ve Anne Hathaway başrollerde. 70 yaşlarında dul bir adam olan Ben Whittaker emekli olunca aslında sandığı gibi hoş vakit geçiremeyeceğini fark eder ve büyük bir boşluğa düşer. Yeniden iş alanına dönmek için fırsat kollayan Whittaker Jules Ostin tarafından büyük çalışmalar sonunda kurulan ve işletilen bir moda firmasında stajyer olarak işe başlar. 

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Netflix’te izleyebileceğiniz en dipten en zirveye çıkan bir kadının hikayesini anlatan en güzel dizilerden biri.  Bir çamaşırcı olarak çalışan Sarah yaşadığı zorluklar ve hayal kırıklıklarıyla umutsuzluğa kapılır ve saçları dökülmeye başlar.  Şans eseri tanıştığı Addie ona saçları için yardım eder ve Sarah ürünü satarak katkı sağlamak ister ama zalimce geri çevrilince kendi ürününü yapmayı aklına koyar ve rekabet kızışır. 

Yorum Yaz