1- Zamanımı daha doğru ve daha verimli kullanmak için isme özel plannerım

Gün 24 saat olsa bile bazen yetmiyor bütün işleri halletmeye. Bu yüzden herşeye yetişebilmek için yapılacakları  önceden planlıyorum ve Plannerım sayesinde günün en verimli zamanlarıyla bana kalacak zamanlarını ayırt edebildiğim için durmadan koşturmak yerine önceliklerimi halledip kalan zamanlarımı kendime, kitap okumaya, resim yapmaya ayırabiliyorum.

2-Önemli olan hiçbir şeyi atlamamam için “Yapılacaklar” listem ✔️

Gün içinde öyle bir koşturma içindeyim ki, öyle bir dolu oluyorki kafam, yapmam gerekenler aklıma gelse bile o an yapamadıysam unutup gidiyorum bazen. Planner’ım büyük olduğu için her an heryere taşıyamıyorum, bu yüzden ‘’Yapılacaklar’’ not defterim , artık hep yanımda mini boyutuyla heryere  çantam da benimle geliyor. Markette alışverişte bile aklıma birşey gelse hemen çıkarıp not alabiliyorum.

3-Yazılmayı bekleyen ve planlanan seyahat yazılarım için Seyahat Günlüğüm   

Bu sene için kendime #mymiya Planner kapağı seçerken hayatta en sevdiğim şeyin ne olduğunu düşündüm. Tabiki gezmek, görmek, keşfetmek…

Bu kadar gezmeyi seven birinin seyahat yazıları yazmaması ne büyük eksiklik değil mi. Bu yüzden kendime bir Seyahat Günlüğü edindim, şimdiye kadar gezip gördüğüm yerlerle ilgili yazılar hazırlayıp yeni yılda gezdiğim, gördüğüm, görmeyi planladığım, merak ettiğim, deneyimlediğim ne varsa hepsini bu plannerımda toplayıp haftalık seyahat yazılarımı blogumda yayınlamayı planlıyorum. Ocak ayının 3 haftasını şimdiden doldurdum bile.

4-Kendimi motive etmek ve mutlu olmam için rengarenk kalemlerim ✔️

İnsanın içindeki çocuk var oldukça, neşesi, keyfi ve heyecanı hiç bitmiyor.Bende bazen, hatta genellikle bir çocuk gibiyim, rengarenk giyinmeyi de ajandalarımı cıvıl cıvıl boyayıp renkli kalemler kullanmayıda çok severim. Alt tarafı kalem demeyin hepsinin rengi ayrı enerji verir bana, şansa ihtiyacım olduğunda ‘’Mor’’ kalemlerimi kullanırım mesela, sağlıkla ilgili notlarımı ‘’Oksijen’’ nşyetiyle yeşil,söz konusu ailemse ’’Kırmızı’’ kalemlerim eşlik eder mutlaka bana.

5-Tarihsiz ve yazışmalarımı, notlarımı klasörleştirebileceğim #miyakit ‘im ✔️

Bazen birden fazla yere yazı aynı gönderdiğimde ya da farklı yazıları aynı gün gönderdiğimde nereye ne yazmıştım unutuyorum. Geriye dönüp takip etmekte zor oluyor bu yüzden tarihini kendim vererek nota alabildiğim, farklı yazıları biraraya getirip dosyalayabildiğim MiyaKit’i bu sene daha düzenli kullanacağım.

6-Kendi hikayemi yazabileceğim bana özel günlük planlayıcım

Bu sene öyle yoğun ve koşturmayla geçtiki kendimi unuttum resmen, 2022’de bana ait, kendimi dinleyip azıcık şımartabileceğim günlerim olsun istiyorum.Bu yüzden kendime özel programlar yapıp rutin haline getireceğim.Hafta da  1-2 gün yapsam daha ne isterimki, ama diyorsanızki ben hergün kendimi şımartmak kendi hikayemi yazmak isterim o zaman mutlaka sizde edinin çok seveceksiniz.

7-Motivasyon kartlarım

Bazen öyle bir ruh halinde oluyorumki, ya duygularımı yaşayamıyorum bir motivasyona ihtiyacım oluyor ya da öyle dolu yaşıyorumki haykırmak istiyorum işte bu kartlar benim anlık duygu yansıtmalarım çok seviyorum hepsini söz bu sene bana daha çok eşlik edecekler.

8- Stickerlarım 

En zevkli olanını en sona bıraktım, rengarenk cıvıl cıvıl hepsi, inanılmaz çok çeşitli sticker var elimde şuan kullanmaya fırsat gelmiyor ama bu sene onları harcayacağım hiç acımadan çünkü onlarla ajandalarım, defterlerim, planerlarım çok ama çok daha eğlenceli.

Yorum Yaz