Uzun yıllardır bir Miya kullanıcısı ve her Miya çeşidini deneyimlemiş biri olarak ilk defa Miya Planner almak isteyenler için bir fikir vermek istedim. Siteye girdiğinizde birbirinden güzel kapaklar sizi büyülerken seçtiğiniz Miya’nın da size uygun olması en güzel şey olacaktır. Benim gibi aynı anda birden fazla da Miya kullanıcısı olabilirsiniz. Seçim yaparken kendime göre size fikir vermek istedim. Kime hangi Miya çeşidi daha uygun olacaktır beraber bir göz atalım.

Skinny Miya

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz ve özellikle seyahatler sizin işinizin bir parçası ise Skinny Miya tam size göre. Aslında bu seçimi iş için gün içinde şehir içi dolaşanlar ya da ani iş gezileri programlarının bir parçası olanlar için seçtim. Skinny miya adını tasarımına yansıttığı halde işlevsel olarak çok kullanışlı bir planner. Küçük çanta kullananlar için bile çok ideal bir ürün. Belki de biraz kısa ve öz yaşayanlara da hitap edebilir. Karmaşa size göre değilse hayatta sadeliği seçenlerdenseniz Skinny Miya sizin ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacaktır.

Hayatta hiç bir şeyi kaçırmadan hemen plannerınıza dahil etmenizi sağlayacaktır çünkü her zaman sizin yanınızda olacak bir planner Skinny Miya.

“Ben hayatımda ya da işimde daha sabit takılıyorum, iş gezilerine, tatile  gitsem bile evimi, kişisel eşyalarımı da gittiğim yere götürüyorum.” diyorsanız size önerim Klasik Miya olacak. 🙂

Klasik Miya

Klasik Miya sanırım bende en çok çeşidi olan planner. En çok rahat ettiğim model diyebilirim. Kırtasiye, ıvır zıvır sevenler beni anlar böyle süslemeyi, sticker donatmayı, renkli kalemler kullanıp, highlight ile dikkatimi çekmesi için özellikle üstünden geçmeyi seven biri olarak, Klasik Miya bir plannerdan çok daha fazlası benim için. Klasik Miya kendi düşüncelerimi, hayallerimi daha özgürce planladığım bir hayal kapısı. Sayfalarında gezerken kendim oluşturduğum planların büyüsüne kapıldığım bir sihir dünyası. 

Özellikle eski plannerlarınıza kitap gibi sonraki zamanlarda da göz atmayı sevenlerdenseniz Klasik Miya tam size göre bir planner. Hem yakın bir dost, hem de çok iyi bir asistan.

Öğrenci Ebru için ise planner demek kesinlikle Miya Kit.

Miya Kit

Öğrenciyken çok fazla klasör yedeği kullanan özellikle de kullanmayı çok seven biriydim. Miya kit klasör yedekleri, renkli ayraçlar, şeffaf çantalar, dosyalar ekleyerek plannerınızı kendinize göre özgürce tasarlayacağınız bir planner. Ara ara değişiklikler yaparak ihtiyacınıza göre ekleme ya da zamanı gelince çıkarma yapabilirsiniz. Tamamen size kalmış. Bu sırada yine hayatı planlamak çok kolay ve zevkli bir hal olacak. Sadece sizin dokunuşlarınızı Miya Kit in sayfalarında fazlasıyla hissedeceksiniz. Belki sevdiğiniz bir fotoğraf ayraç olur sıkılınca onun yerine belki de özel bir hatıra eklersiniz kim bilir.

İç tasarımlara çok fazla girmeden sizlere fikir vermek istedim. Hepsinin tadı ve kullanım alanı bende çok başka. Hepsi ayrı güzel. Herkes 3-4 tane aynı anda planner kullanabilir gruplandırma yapanlar için kolaylık olur ama bir tane seçeyim ama hangisi derseniz umarım size yardımcı olmuşumdur.

Yazar

Yorum Yaz