Merhaba,

Bugün benim için hem kişisel hem de kişisel olmayan bir konudan bahsetmek istiyorum size.

Hepimiz gibi ben de yeni yılın ilk günlerinde o yıla ait genel bir plan-program yaparım. Hedeflerim neler, yıl sonunda nerede olmak istiyorum gibi. Ve aynı zamanda sevdiğim içerik üreticilerinden biri yeni yılla alakalı bir video çekerse onu da izlerim, sanırım bunu da hemen hemen hepimiz yapıyoruz.

Bu yıl sevdiğim içerik üreticilerinden Tarih Obası,  yeni yıl, motto, motivasyon konularında bir canlı yayın yapmış. Ben de yayının kaydını izledim. Ve 4 saatlik yayının sonunda aklımda kalan iki şey vardı.

Bunlardan biri bir soru, chat katılımcılarından birinin önerdiği bir soru : “Öz saygın iyi ya da daha iyi olsaydı nereleri farklı yapardın?” Yanlış hatırlamıyorsam bu soruyu öneri olarak yazan bir psikologdu. Ben de düşündüm tabii, neleri farklı yapardım gerçekten? Daha mı erken kalkardım, insanlara daha kolay “Hayır” mı derdim? Evet benim açımdan bu liste bir hayli kabarık ama burada konu ben değilim. Konu sevgili Miya sever, konu şu an bu yazıyı okuyan sensin. Lütfen kendine bir iyilik yap ve eline bir kağıt kalem alıp bu konu hakkında düşün. Bir saat düşün bir hafta düşün ihtiyacın varsa bir ay düşün ama kendinle ilgili çalış. 

İkinci olarak aklımda kalan ise “Pusula” kavramı oldu. Yayını yapan  Ceren Hanım ne zaman kendi ile alakalı bir yolculuğa çıksa bunu hatırlatacak bir obje bulundurduğundan bahsetti. Pusula ya da yelkenli gibi seyahati hatırlatacak bir sembol… Ben de bu yayından sonra denemeye karar verdim ve diyebilirim ki şimdilik işe yarıyor.

Astrolog olarak ilgili olanlarımız varsa şunu da belirtmeliyim. Şu an Jüpiter Balık transiti yaşıyoruz. Bu şekilde kendimizle, kendi bilincimizle çalışmak için son derece destekleyici dönemlerdeyiz.

Kendimizi dönüştürdüğümüz, bilincimizi dönüştürdüğümüz ve Miya’nın bu yıl ki mottosu olan “Kendi Hikayeni Yaz.”ı  gerçekleştirdiğimiz bir 2022 dilerim hepimize..

Yorum Yaz