Merhaba, kırtasiye ürünleri seven, kitapları dünyası olan bir kahvekoliğin dünyasından herkese merhaba,

Miya ile 2020 yıllarında tanıştım. Kısacası yeni Miyacılardanım. İlk Miyacı arkadaşım beni uyarmıştı ‘Dikkat et bağımlılık yapabilir.’ demişti. İnanmamıştım. Her gün Miya sayfasını incelerken bu durumun artık bir bağımlılık haline geldiğini kabul ediyorum. Kendimi açılan her gruba, konusuna ya da içeriğine bile bakmadan kayıt yaptırırken buluyorum. İlk kayıt olduğum grup derseniz kitap kulübüydü. Kitap kulübünün bende çok ayrı bir yeri var. Gelelim nedenlerine: 

‘Kişisel gelişim kitapları sevdiğim kitaplar arasında yer alıyor deseeemmmm.’ gerçekten yalan söylemiş olurum. 🙂 Neyse yine de ‘Bir deneyeyim bakalım.’ diyerek başladığım bir gruptu. İlk başlarda sadece kitapları okuyup ayda bir Zoom’da toplanıp kitaplar hakkında kısa yorumlar yapan onlara puanlar veren sevimli bir gruptuk. Sonrasında olay biraz karıştı. 🙂 Kitaplar aracılığıyla konuşurken bakış açılarımız değişti birimizin tıkandığı yerde başka biri çıkıp ‘Neden bu açıdan bakmıyorsun?’ diye bambaşka bakış açıları gösterdi. Sevinçlerimize mutluluklarımıza ortak olduk.

Vazgeçmek istediğinizde kitap kulübüne yazın kesinlikle devam etmenizi sağlayacaklar. Tavsiye mi lazım? Tabii ki mutlaka soruna uygun bir kitap önerisi gelecek. Üzgün müsünüz? Kitap kulübüne yazın sizi mutlu edecek ve neşelendirecek bir şeyi mutlaka bu kulüpde bulacaksınız. Ama en güzeli hangisi biliyor musunuz? Mutlu musunuz? İşte o zaman sizinle birlikte mutlu olan kocamaaaaaan bir ekibi orada bulacaksınız. Birbirini gerçek hayatta hiç görmemiş ama şu an bir kafede buluşsalar o kafeyi kahkahalarıyla, neşeleriyle dolduracak sımsıcak kalbi olan bir kulüp ortaya çıktı. Hani sadece kitap yorumlayacaktık biz? 🙂 Burcu Hanım ‘Bize sadece bir kitap kulübü olduğu’ söylenmişti. Sanırım biraz kandırıldık. 🙂

Yazar

Yorum Yaz