• Şubat ayında başladığımız ilk Whatsapp grubumuz öncesi bazı kesimlerden birazcık tepki almıştık. Ücretli bir Whatsapp grubu projesi daha önce duymadıkları için onlara tuhaf gelmişti. Halbuki biz bu gruplarda birbirimize fayda sağlarken bir yandan da ihtiyacı olan hayvanlara yardım etmiştik. Konusu ilgimizi çeken bir Whatsapp grubunda olmamızın hepimiz için faydalarını derlemek istedim.

 

  • Harekete geçmek için aradığınız motivasyonu kolaylıkla bulabilirsiniz. 
Bazen kendimizi bir çıkmazda hissederiz. Aklımızda bir şeyler vardır ama istediğimiz şeylere nasıl ulaşacağımızı, nereden başlayacağımızı bir türlü bilemeyiz. Bir gün hiç tanımadığımız insanlardan gelebilecek bir söz ya da daha önceden yaşanmış bir deneyim aklımızda flu halde olan şeyleri birden netleştirebilir. Kendi hayallerine ulaşmaya gönüllü herkesin biraz motivasyona ihtiyacı vardır.
  • İçinde bulunduğunuz durumda yaşadığınız körleşmeyi önleyebilirsiniz.
Aslında kolay olan ama kendi içinde bulunduğumuz durumu bazen zor olarak görebiliriz ya da bazen bu durumun farkında olmayız. Ama aynı yolda yürüyen insanlar sayesinde durumumuzu daha kolay analiz edebilir, körleşmemizi yenerek içinde bulunduğumuz hale, dışarıdan bir gözle daha kolay bakabiliriz.
  • Aynı yola çıkmış insanlardan feyz alabilirsiniz.
Aynı heyecanı paylaşmak, aynı yolda yürümek, aynı şeylerin hayalini kurmak… Bazen çevremizde bizimle aynı şeyleri hisseden insanlar bulamayız, bazen bulsak da yargılarımızdan dolayı onlara gönül kapılarımızı açamaz ve zihnimizdekileri tam olarak ifade edemeyiz. Bu durumda olduğumuzda bir yabancıdan destek almak, onlardan feyz almak işimizi oldukça kolaylaştırabilir. Aynı yolda yürüyen insanların paylaşımlarını görmek, yalnız olmadığımızı hissetmek bir harika!
  • Yeni şeyler öğrenmek her zaman güzeldir.
Hem gelen ses kayıtları ile hem gruba katılan insanların bilgileri ile yeni şeyler öğrenmek, istediğimiz yolda yürürken tam da hedefimize uygun bilgiler edinmek bir harika olmaz mıydı? Kolaylıkla, neşeyle ve ihtişamla… Hem de aynı zamanda başkalarına da katkı olarak…
  • Takım çalışması ve network!
Hiç tanımadığımız ülkenin ya da dünyanın herhangi bir yerinde olan bir doktor, bir öğretmen, bir öğrenci, bir girişimci… Farklı karakterlerden ve farklı meslek gruplarından insanların bulunduğu bir Whatsapp grubu size, hem takım çalışmasının hazzını sağlar hem de networkünüzü genişletir. Gruptaki doktor bir gün size çare olur, İşletme okuyan o öğrenciden okul yıllarında gördüğünüz fakat unuttuğunuz güncel bilgileri edinebilirsiniz.
Tüm bunların yanı sıra bir olmak, hayallere ulaşmak adına yola çıkmak, kendi hayatımızdan sıyrılmak ve bu hikayeyi bir başarıya dönüştürmek hepimizin elinde!
Şansla…
Burcu Meriç Durak

Yorum Yaz