6 yıl önce ilk planlayıcımı oluşturmaya başladığımda, daha sonra bu işi profesyonel hale getireceğim ve binlerce kişiye ulaşacağım hiç aklıma gelmezdi sanırım. Türkiye’nin ilk planner üreticisi olarak planlayıcı kullanmanın faydalarını biz derlemezsek hiç olmazdı.

Neden planlayıcı kullanmalıyım? sorusuna 7 ayrı cevabımız var!

1- Öncelikle hayat sizin başınıza tesadüfen gelen bir şey değil, onu tesadüfen yaşamak da hiç yakışık almaz. Hayatı kurgulamak, planlamak, hedeflere ve hayallere ulaşmak lazım ki tadı çıksın! 

2- İddia ediyorum planlayıcılar sizi hayal alemine götürecek! Kendi hayatınızı ele alma biçiminiz değişecek. Çünkü kendiniz ve hayatınız üzerine zaman harcayacaksınız. Nerede olmak, ne yapmak istediğinizi uzun uzun düşünme fırsatı elde edeceksiniz.

3- Hayalleriniz gerçek olacak! Hem de ışık hızında. Çünkü planlama yaparken hedeflerinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Ve onlara adım adım nasıl ulaşacağınızı da.

4- Planlayıcı kullanmak sadece bir deftere öylesine bir şeyler karalamaktan çok uzak bir kavramdır. Planlayıcı kullanmak, onu süslemek, onunla zaman geçirmek bir süre sonra size yeni bir hobi kazandırmış olacak. Bir de estetik zevkinizin gelişeceği garanti!

5- Kendinizi motive etmeniz kolaylaşacak. Rengarenk bir dünya önünüzde iken konu ister spor, kilo yönetimi ister başarı, bütçe olsun fark etmez. Hedeflerinize ulaşırken size lazım olan motivasyonu Miya ile kendiniz elde edebileceksiniz.

6- Hayatınızın hangi alanında eksikliğiniz var ise kolaylıkla onu fark edeceksiniz ve böylece eksiklerinizi tamamlamaya başlayacaksınız. Belki de günler geçerken yeterince kitap okumuyorsunuzdur ya da belki de çok fazla gereksiz alışveriş yapıyorsunuzdur.

7- Sağlıklı yaşamı planlamak daha kolay olacak! Çünkü Miyalar ile doktor kontrolü, su tüketimi, kilo takibi gibi konularda da kendiniz ve hayatınız üzerinde aksiyon alabileceksiniz.

Harika planlamalar!

Burcu

 

 

Yorum Yaz