Sevgili Miyacılar! Helloooğğğ 🙂

Ben Burcu! Türkiye’nin ilk planner üreticisi, iletişim uzmanı, seri girişimci, evli ve  tek çocuklu bir kimseyim. Çocukluğumdan bu yana süregelen kırtasiye aşkımı, tam 6 sene önce Miya Design ile somutlaştırdım. O zamandan bugüne beni yalnız bırakmayan, Miya’nın her sene gittikçe daha da büyüyen bir tutku haline gelmesini sağlayan siz Miyacılar’a teşekkürü borç biliyorum. Hem de binlerce kez.

Planner üretmek nereden çıktı? 6 sene önce hayatımın karışık, borçlarımın birikmiş olduğu, gerçekten ne istediğimi bilemediğim, üstelik de yeni evlenmiş olduğum bir döneminde kendimi organize etmek, bir disiplin altına sokmak için araştırmalara başladım. Lisede renkli sayfalara yaptığım sınav çalışma takvimleri, ortaokulda banyo saatimi dahi planladığım ajandalarım geldi aklıma.  Benzer bir şeyin araştırmasına girdim. Sonra bir baktım ki meğer dünyada böyle bir akım varmış. Meğer insanlar Life Planner denen renkli, stickerlı, detaylı ajandalarla hayatlarını organize ediyorlarmış da biz geç kalmışız.

 Bir Life Planner inceleme videosu izledim ve hayatım değişti. Söz konusu blogger planlayıcının detaylarını anlattıkça ben şevk doldum. 🙂 Sayfaların üzerinde elini dolaştırdıkça mest. Ve ondan sonraki ilk 24 saat önüme gelen herkese bunu anlattım ve Amerika’ya gitmeye karar verdim. O planlayıcı benim olmalıydı. İnternetten söyleyemez miydin? diye sorarsanız. Evet söylemek istedim, hatta marka hakkını satın almak istedim. Fakat heyecanlı ve sıcak mesajıma karşılık,

‘Türkiye nerede? Buradan oraya bir ay sürer ürünleri size göndermek, siz kendiniz yapın.’ diye mesajımla hafif dalga geçilen bir mesaj aldım.

‘E peki.’ dedim. Biraz o mesajın hırsı ile biraz da benim de bir plannerım olmalı tutkusu ile yola çıktım. Ve bir gece rüyamda ‘nasıl üretim yapacağımı’ gördüm. Ve yola koyuldum. O günden bu zamana, tam 6 sezondur planner üretiyorum. Hayat planlayıcılarımı önce sitemden satmaya başladım. Sonra perakendeye adım atmak için efsane ürünümüz Miya Kit’i üretmeye başladım. Sonra sonra derken bugüne geldik! Türkiye’nin ilk ve en büyük planner üreticisi olduk. Ürünlerimiz başta D&R ve Nezih olmak üzere birçok kırtasiyenin raflarında hayat buluyor.

Şimdi dönüp baktığımda bazı dönüm noktalarım olduğunu görüyorum. Bunlardan daha sonra bahsetmeye devam edeceğim ama birini, bu yazının sonuna gelmişken kendime hatırlatmak istiyorum. Hayalim Miya’nın Şaşkınbakkal/Bağdat Caddesi Nezih’te satılmasını görmekti. Hayalimin gerçekleştiği ilk gün, Nezih’in yanındaki kafede oturup, mağazadan çıkan herkesin poşetine bakmıştım.

Hayaller güzeldir, onlara ulaştığında daha da çok.

Tüm dünyanın Miya’dan haberdar olması için neler mümkün?

Yorum Yaz